Szkoła Matematyki 5+ specjalizuje się w korepetycjach dla Licealistów!

Liceum jest najważniejszym etapem edukacji. Uczeń przez trzy lata przygotowuje się do najważniejszego egzaminu – matury. Od 2010 roku Centralna Komisja Egzaminacyjna wprowadziła obowiązkową maturę z matematyki. Wyniki matury 2014 pokazują jak duże braki mają uczniowie na tym poziomie nauczania. Brak systematyczności w nauce matematyki na etapie gimnazjum, skutkuje brakami w materiale, co nie pozwala uczniom przejrzysty sposób zrozumieć nowe zagadnienia.

Ponad 75% maturzystów nie zdało matury z matematyki na poziomie podstawowym, to o 10 % mniej, niż w 2013 roku. Co daje najgorszy wynik od kilkunastu lat. Przez ostatnie lata matura z matematyki była bardzo przewidywalna. Zadania były podobne z roku na rok. W roku 2014 były inaczej sformułowane. I dla słabszych uczniów, którzy uczą się w zasadzie na pamięć, taki typ zadań był dużym problemem. Minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska zdradza, że matura 2015 nie będzie łatwiejsza. Matura musi mieć swoją wagę - podsumowuje wyniki matur Joanna Kluzik-Rostkowska. Powinna być rzeczywistym egzaminem dojrzałości, w dodatku również jest testem wstępnym na studia - dodaje.

Matematyka to przede wszystkim myślenie matematyczne. Logiczne myślenie, myślenie bardzo zdyscyplinowane, które daje przyjemność, jeżeli się je rozumie i całą tę filozofię. Na pewno nie jest to dopasowywanie zadania do wzoru, a to jest ten schemat, który obowiązuje. Tak się przygotowuje do egzaminów maturalnych w dużej części i jeżeli jest ten sam zakres materiału, tylko trochę inaczej sformułowany, to uczniowie zaczynają mieć problemy.

Nasze korepetycje nie obywają się na określonych schematach. W pierwszej kolejności nasi matematycy chcą poznać ucznia, jego zainteresowania, predyspozycje, aby dobrać odpowiednie materiały i zakres zajęć. Na czas naszych zajęć, na uczniach wymuszane jest przełączenie się w tryb „praca”. Nasi matematycy zadają wiele prac domowych, jest wiele testów i kartkówek. Zajęcia są wymagające, dzięki czemu – skuteczne. Bardzo ważne jest precyzyjne określenie tematów i działów, które sprawiają uczniowi problemy. Nasi matematycy posiadają również swoje autorskie materiały, które ułatwiają zagłębianie się w najbardziej szczegółowe zagadnienia.

Prowadzimy również zajęcia dla uczniów uzdolnionych matematycznie. Przygotowujemy do matury rozszerzonej, ogólnopolskich olimpiad oraz konkursów matematycznych.

W celu zapoznania się z naszą propozycją zajęć zapraszamy do zakładki Cennik.